خانه / سایر خبرها / تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد

هزینه تحصیل و زندگی در اسپانیا

هزینه تحصیل و زندگی در اسپانیا چقدر است ؟ آیا شما از هزینه تحصیل و زندگی در اسپانیا اطلاع دارید؟ ایا شما هم قصد مهاجرت به اسپانیا دارید ؟ یکی از مهم ترین مسائلی که برای مهاجرت به اسپانیا و اقامت در اسپانیا مطرح می شود هزینه تحصیل و زندگی در اسپانیا است. افرادی که مایل به مهاجرت تحصیلی و یا کاری به اسپانیا هستند هزینه تحصیل و زندگی در اسپانیا را به دقت بررسی می کنند و برای گذران زندگی در اسپانیا هزینه تحصیل و زندگی در اسپانیا را پیش از سفر پیش بینی می نمایند. ما در این مقاله اطلاعات مفصلی در زمینه هزینه تحصیل در اسپانیا، هزینه زندگی در اسپانیا و هزینه های متفرقه برای زندگی در این کشور بیان می کنیم. هزینه تحصیل و زندگی در اسپانیا باید به صورت جداگانه بررسی شود زیرا افرادی که قصد اخذ ویزای کار را دارند بیشتر هزینه گذران زندگی و قیمت اجناس مختلف را مدنظر دارند. مؤسسه مهاجرتی MIE با تجربه چندبن و چند ساله خود آماده پاسخگویی به سؤالات متقاضیان مهاجرت به اسپانیا و همچنین تشریح کامل هزینه تحصیل و زندگی در اسپانیا است. در ابتدا هزینه تحصیل در اسپانیا را در مقاطع مختلف بررسی می نماییم.

تحصیل در مقطع کارشناسی

طول دوره کارشناسی در اسپانیا 3 تا 4 سال است و دانشجویان بین المللی در این مقطع معمولأ امکان اخذ بورسیه و کمک هزینه تحصیل را مگر بعد از اثبات دانش علمی و کسب رتبه بالای دانشگاهی نخواهند داشت. هزینه تحصیل در اسپانیا تقریبأ نیمه رایگان است و در مقایسه با کشورهایی همچون سوئیس، سوئد و دانمارک هزینه بسیار پایینی دارد. هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی در رشته های مختلف متفاوت خواهد بود اما به طور متوسط هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی سالیانه 3000 تا 5000 یورو می باشد.

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد

طول دوره کارشناسی ارشد در اسپانیا 2 سال است و هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد برخلاف بسیاری از کشورهای اروپایی پایین تر از مقطع کارشناسی است. یکی از بهترین مزایای تحصیل در اسپانیا گذراندن دوره زبان اسپانیایی در دانشگاه و قبل از ورود به کلاس درس می باشد. دوره های زبان اسپانیایی نیز به طور معمول 6 ماهه است. هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد سالیانه 2000 تا 3000 یورو می باشد و تقریبأ رایگان است.

تحصیل در مقطع دکترا

جهت پذیرش و تحصیل در مقطع دکترا در دانشگاههای اسپانیا شخص متقاضی می بایست استاد راهنما انتخاب نماید والبته در دانشگاههای اسپانیا دانشجو به راحتی می تواند با ارائه رزومه قابل قبول حقوق دریافت نماید. این حقوق و دستمزد در قبال کار دانشجو از جانب استاد و یا دانشگاه پرداخت می شود و به راحتی هزینه تحصیل و زندگی دانشجو را پوشش می دهد و حتی امکان پس انداز هم برای دانشجو وجود دارد. هزینه تحصیل در مقطع دکترا رایگان است و دانشجو فقط مبلغ 500 یورو سالیانه به دانشگاه پرداخت می نماید.

 

 

https://mie.company/%d9%87%d8%b2%db%8c%d9%86%d9%87-%d8%aa%d8%ad%d8%b5%db%8c%d9%84-%d9%88-%d8%b2%d9%86%d8%af%da%af%db%8c-%d8%af%d8%b1-%d8%a7%d8%b3%d9%be%d8%a7%d9%86%db%8c%d8%a7/

مطلب پیشنهادی

تی شوی چرخشی مدل 533

تی شوی چرخشی مدل 533 طول دسته 120 سانتی‌متر. چرخش 360 درجه دسته تی. دارای …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *