خانه / اخبار داخلی / خبر گردشگری: رستوران ها و هتل ها در معرفی غذاهای ایرانی موفق نبوده اند

خبر گردشگری: رستوران ها و هتل ها در معرفی غذاهای ایرانی موفق نبوده اند

[ad_1]

خوراک های اصیل، #سنتی و #بومی را از مهجوریتی که دچارش شده اند، خارج کنیم.

“مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان”

محمود وفایی در آیین اختتامیه ی جشنواره ی سفره ی ایرانی منطقه پنج کشور (استان های کرمان، یزد، سیستان و بلوچستان) که به میزبانی استان کرمان برگزار شد، گفت: جشنواره ی سفره ایرانی موجب شد خوراک های اصیل، سنتی و بومی از مهجوریتی که دچارش شده بودند، خارج شده و قصد داریم از ظرفیت جذاب غذاهای سنتی و بومی که سالم هم هستند برای جذب بیش تر گردشگر داخلی و خارجی استفاده کنیم.


وی خاطرنشان کرد: برگزاری چنین جشنواره هایی موجب زنده شدن خرده فرهنگ هایی که به فراموشی سپرده شده اند، می شود.


مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان با انتقاد از غفلت های استان ها در معرفی میراث فرهنگی خود، گفت: برگزاری این جشنواره ها موجب اطلاع رسانی و تبلیغ داشته های فرهنگی، تاریخی، میراثی و تمام ظرفیت های گردشگری می شود.


وفایی دو مقوله ی تاثیرگذار در جذب گردشگر را غذا و مکان دانست و افزود: گردشگر به هر جا سفر کند، دو مورد مکان و غذا برایش مهم است و ذهنیت گردشگر از دو مقوله ی مکان و غذا در بازگشت دوباره ی او اثر دارد.


وی با گلایه از این که رستوران ها و هتل ها در معرفی غذاهای ایرانی موفق نبوده اند، گفت: امروز گردشگران خارجی تنها غذایی که به عنوان غذای ایرانی می شناسند، چلوکباب است. وفایی خاطرنشان کرد: اقدامات دولت، چرخ گردشگری ایران را به حرکت درآورده و هر روز شاهد اتفاقات خوبی در این حوزه هستیم و برگزاری این جشنواره نیز از ابتکارات این دولت است. صورتی که صدها غذا و شیرینی اصیل در ایران داریم.


مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان ادامه داد: نسل جوان و خانواده ها گرایش به استفاده از غذاهای آماده دارند که سلامت جامعه را به خطر می اندازد و باید با فرهنگ سازی، ذائقه ی خانواده ها را به سمت غذاهای سنتی سوق دهیم.

[ad_2]

اخبار گردشگری و مطالب زیبا در رابطه با مناطق توریسی را در آی سیتی مطالعه نمایید. آی سیتی برترین اخبار گردشگری را برای شما از سراسر دنیای اینترنت و مجازی جمع آوری می کنید و در اختیار شما مخاطب گرامی قرار می دهد. برای مطالعه اخبار گردشگری روز, می توانید روزانه از سایت آی سیتی دیدن فرمایید. همچنین می توانید از نوشته های مرتبط در زیر مطالب نیز استفاده نمایید. برای اطلاع از اخبار گردشگری با ما همراه باشید.

مطلب پیشنهادی

لغو ویزای ایران برای سفر شهروندان عمانی

[ad_1] هم رسانی zoodel.com عمان سفیر ایران در عمان اعلام کرد: هیئت وزیران مقررات لغو …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *