خانه / اخبار داخلی / قطار گردشگری بین المللی از اول فروردین 97 راه می افتد

قطار گردشگری بین المللی از اول فروردین 97 راه می افتد

[ad_1]

معاون مسافری راه آهن از آغاز به کار قطار گردشگری بین المللی از اول فرودین خبر داد.

میرحسن موسوی در بازدید از غرفه راه آهن در نمایشگاه گردشگری عنوان کرد: در سالی که گذشت 23 قطار گردشگری از کشورهای اروپای و آسیایی وارد کشور شد.


در حال حاضر نیز قطار گردشگری در شهرهای شیراز، یزد، اصفهان و مشهد ارائه شده است و این قطارها به مقاصد اماکن تاریخی و گردشگری بازدید داشتند.


معاون مسافری راه آهن بابیان اینکه از سال 93 مجموعاً 7 قطار گردشگری وارد کشور شده است، بیان کرد: باید عنوان کنم که از سال 95 راه اندازی قطارهای گردشگری در کشور رونق بیشتری گرفت.


در حال حاضر قطارهای گردشگری در مسیرهای مشهد- نیشابور، اهواز- تنگه پنجشنبه و جمعه ها در مسیر تهران-سوادکوه فعال اند. یک قطار بیابان گردی هم داریم که در مسیر تهران- بادرود در سیر سرویس ارائه خواهد داد و در پایان امسال نیز قطار گردشگری را در مسیر گرگان-اینچه برون و تبریز به جلفا داشتیم.


موسوی با اشاره به اینکه در مناسبت های خاصی مانند جشنواره آش زنجان و شب لید قطار گردشگری داریم، تصریح کرد:


امروز مراسم رونمایی از قطارهای گردشگری چندروزه که حاصل همکاری شرکت راه آهن با مشارکت بخش خصوصی است را داریم. مسیر این قطار تهران-شیراز، اصفهان – یزد – تهران خواهد بود.


مدت زمان سیر این قطار نیز 5 روز، از فروردین ماه 97 خواهد بود. قیمت بلیت آن 590 هزار تومان و از نوع قطارهای 4 تخته لوکس غزال خواهند بود.


او از آغاز به کار قطار گردشگری بین المللی از اول فرودین خبر داد و گفت: حدود 70 هزار نفر از قطارهای گردشگری ما استقبال کرده اند.

« دنیای سفر » این نوشته را از «
تین نیوز » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

[ad_2]

مطلب پیشنهادی

لغو ویزای ایران برای سفر شهروندان عمانی

[ad_1] هم رسانی zoodel.com عمان سفیر ایران در عمان اعلام کرد: هیئت وزیران مقررات لغو …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *