خانه / اخبار داخلی / واگذاری 28 خانه ی تاریخی و فرسوده شیراز به بخش خصوصی

واگذاری 28 خانه ی تاریخی و فرسوده شیراز به بخش خصوصی

[ad_1]

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان فارس گفت: تعداد 28 خانه ی تاریخی ثبتی و غیرثبتی در شیراز با هدف بهسازی و مرمت و بهره برداری های تعریف شده در اختیار بخش خصوصی قرار می گیرد.

مصیب امیری در جمع خبرنگاران گفت: این خانه ها در مالکیت میراث فرهنگی است و تحت عنوان مجموعه ی بصیر دیوان و با انجام فراخوان عمومی به سرمایه گذاران بخش خصوصی واگذار خواهد شد.

امیری با بیان اینکه از 28 خانه ی تاریخی 11 خانه ثبتی بوده و دارای ارزش تاریخی است، گفت: تعداد 17 خانه از این مجموعه فاقد ارزش تاریخی است.

با توجه به جایگاه بافت فرهنگی تاریخی شیراز و ایجاد بستر مناسب بهره وری از این موقعیت و معرفی بیش از پیش بافت به عنوان جاذبه جدید گردشگری، این تصمیم اخذ شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی فارس با اشاره به کاربری این بناها گفت: کاربری پیش بینی شده برای این پروژه شامل هتل سنتی، بازارچه صنایع دستی- هنرهای سنتی و سوغات محلی، سفره خانه سنتی، مرکز تفریحی- توریستی و ورزشی، مرکز فرهنگی و مذهبی است.

امیری حجم ریالی پیش بینی شده برای طرح مجموعه بصیر دیوان را حدود 35 میلیارد و 700 میلیون تومان اعلام و خاطر نشان کرد:مدت زمان ساخت برای این پروژه 3 سال در نظر گرفته شده است و سرمایه گذار می تواند بعد از بهسازی و مرمت به مدت 27 سال از خانه متناسب با پروانه ی قانونی بهره برداری کند.

مدیرکل میراث فرهنگی فارس گفت: متقاضیان شرکت در مناقصه ی این خانه ها می تواند اطلاعات را از دفتر برنامه ریزی و بودجه معاونت توسعه مدیریت سازمان میراث فرهنگی در تهران یا واحد امور قراردادهای اداره کل میراث فرهنگی فارس دریافت کرده و مدارک خود را حداکثر تا پایان وقت اداری روز دوشنبه دو مهرماه سال جاری به دبیرخانه مرکزی سازمان میراث فرهنگی تحویل دهند.

براساس بند 2 مصوبه شورای عالی هماهنگی اقتصادی مورخ ششم مرداد 97 درآمدهای ناشی از سرمایه گذاری بخش خصوصی و تعاونی در قراردادهای واگذاری تا 10 سال از زمان واگذاری یا بهره برداری، از معافیت مالیاتی موضوع تبصره(19 ) قانون بودجه سال 97 برخوردار است.

« دنیای سفر » این نوشته را از «
ایسنا » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

[ad_2]

مطلب پیشنهادی

لغو ویزای ایران برای سفر شهروندان عمانی

[ad_1] هم رسانی zoodel.com عمان سفیر ایران در عمان اعلام کرد: هیئت وزیران مقررات لغو …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *